Obavijest za roditelje, upute za razmjenu udžbenika

Upute za razmjenu udžbenika i ostvarivanje prava na novčane bonove Grada Splita

Razmjena udžbenika: Osnovne škole Grada Splita organizirat će i ove godine razmjenu udžbenika između učenika svoje škole. Termin razmjene odredit će svaka škola ponaosob, a obavit će se u razdoblju od 17. lipnja pa do najkasnije 28. lipnja ove godine u vremenu od 09,00-13,00 sati.

Ostvarivanje prava na novčane bonove: Grad Split osigurao je u svom Proračunu sredstva za kupnju dijela školskih udžbenika svim učenicima prvih razreda u školskoj godini 2013./2014. putem novčanog bona u vrijednosti od 200,00 kuna.

Pravo na novčani bon ostvaruju učenici koji pohađaju neku od  osnovnih  škola čiji je osnivač Grad Split a čiji roditelji imaju prebivalište na području Grada Splita.

Preuzimanje novčanog bona za navedenu kategoriju  učenika vršit će se u tajništvima osnovnih škola po upisnim područjima učenika u razdoblju od 17. lipnja do 05. srpnja u vremenu od 09,00-13,00 sati.

Za učenike prvih razreda koji u školskoj godini 2013./2014. pohađaju program produženog boravka i cjelodnevne nastave preuzimanje bonova vršit će se u tajništvima matičnih škola  prema upisnom području u istom razdoblju i u isto uredovno vrijeme.

Na novčanom bonu prije predaje istog treba upisati ime i prezime učenika i razred, a bon na poleđini mora biti potpisan od strane ravnatelja te ovjeren pečatom škole. Škole su dužne voditi pismenu evidenciju o izdanim bonovima. Nadalje, Grad Split osigurao je u svom Proračunu sredstva za pokriće dijela troškova nabavke odabranih udžbenika i dopunskih nastavnih sredstava u školskoj godini 2013./2014. za slijedeće kategorije učenika uz uvjet da zajedno s roditeljima imaju prebivalište na području grada Splita neprekidno najmanje tri godine od dana podnošenja zahtjeva:

1. Učenici iz obitelji čiji prihod po članu kućanstva ne prelazi 1.000,00 kuna mjesečno, a što se dokazuje rješenjem  Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o priznavanju prava na doplatak za djecu za tekuću godinu ili potvrdom Porezne uprave o dohotku roditelja.Učenici iz obitelji u kojoj su roditelji/skrbnik/udomitelj nezaposleni, koji svoj status dokazuju uvjerenjem Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područna služba Split.

2. Učenici iz obitelji u kojoj roditelji/udomitelj/skrbnik nisu primili plaću u protekla tri mjeseca, što dokazuju odgovarajućom potvrdom od strane poslodavca.

3. Učenici iz obitelji s četvero i više djece pod uvjetom da žive u zajedničkom kućanstvu i da primaju dječji doplatak, što se dokazuje predočenjem izvadaka iz matice rođenih za djecu i rješenjem Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o priznavanju prava na doplatak za djecu za tekuću godinu.

Za navedene kategorije učenika polaznika od I.-IV. razreda osigurat će se novčani bon za pokriće dijela troškova nabavke odabranih udžbenika i dopunskih nastavnih sredstava u vrijednosti 200,00 kuna a za učenike polaznike od V.-VIII. razreda novčani bon u vrijednosti od 300,00 kuna.

Zahtjevi za novčanim bonom  predaju se u gradskim kotarevima ili mjesnim odborima prema prebivalištu obitelji u vremenu od 24. lipnja 2013. godine do 12. srpnja 2013. godine u vremenu od 09,00-13 sati.

Tajništva osnovnih škola će za navedene kategorije učenika  u vremenu od 17. lipnja 2013. godine  do 05. srpnja 2013. godine  u vremenu od 09,00-13 sati izdavati uvjerenja (tiskanica „N.N RH“) o pohađanju nastave u školskoj godini 2013./2014. nužne za ostvarivanje prava na novčani bon.

objavio: Vesna Čavka   datum: 18. 6. 2013.

« Travanj 2024 »